TYT Soru Bankası Kitaplarının İçeriğinde Neler Var?

Üniversite sınavının ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi, içerisinde temel matematik ve temel Türkçe derslerinden 40 soru, fizik ve kimyadan 7 soru, biyolojiden 6 soru, felsefe, tarih, coğrafya ve din derslerinden ise 5 soru yer almaktadır. Toplam 120 sorudan meydana gelen sınav baraj niteliğinde olup, üniversite sınavının alan kısmına geçebilmeniz için bu sınavdan en az 150 puan almanız gerekir. Bu da yaklaşık olarak 20 nete denk geliyor. Ham puan ise 150’dir ve okul puanı bu puandan ayrı olarak hesaplanır. Dolayısıyla sınava en iyi şekilde hazırlanmanız, üniversite sınavının tüm oturumlarını başarıyla geçebilmenizi sağlayacaktır. Bu amaçla Tonguç Mağaza içerisinde yer alan TYT soru bankası kitapları kaynak ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacaktır. Türkçe dersi için daha çok TYT paragraf soru bankası tercih edilirken; matematik dersi için özel formatta hazırlanan TYT matematik soru bankası çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Eğitici ve Öğretici TYT Kitapları

TYT kitapları içerisinde sınavda karşınıza çıkacak tüm dersler için en özel kaynakları bulabilirsiniz. Her biri güncel müfredata ve sınav formatına uygun şekilde hazırlanan bu kitaplarda görsel içeriklere de önem verilmiştir. Bu sayede ders çalışırken sıkılıp odaklanamama gibi sorunlar yaşamayacaksınız. Türkçe dersi çalışırken TYT paragraf soru bankası kaynakları sizin için kurtarıcı olacaktır. Türkçe TYT kitapları, okuyup anlama ve yorumlama becerisini geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Bu kaynaklardan ne kadar fazla sayıda soru çözerseniz sınavlardaki performansınız da o kadar yüksek olacaktır. Çünkü her bir soru sınava yakın olacak şekilde hazırlanmaktadır.

Sınava Yönelik Hazırlanan TYT Paragraf Soru Bankası

Tonguç Mağaza’da geniş yer tutan TYT paragraf soru bankası, paragraf çözerken odaklanma sorununu ortadan kaldırma ve sınavda süre kontrolünü sağlamaya yardımcı olmaktadır. Kitap içerisinde ise sorular küçük bölümlere ayrılmıştır. Bu sayede sıkılmadan kaliteli paragraf soruları çözebilirsiniz. Soru çözümlerine açıklamalı olarak yer verilmesi sebebiyle soru taktiklerini de kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bunları kalıcı şekilde öğrenmeniz gireceğiniz tüm sınavlarda size kolaylık sağlayacaktır. Dilerseniz her soruyu süre tutarak çözüp, ne kadar zaman harcadığınızı da görebilirsiniz.

TYT Matematik Soru Bankası

Sınavlarda getirisi yüksek derslerin başında gelen matematik, hayatınızın her alanında karşınıza çıkar. Bu derste başarılı olabilmeniz için de öncelikle konu eksiğinizi tamamlamanız gerekiyor. Geniş bir yelpazeye sahip olan TYT matematik konuları içerisinde özellikle problemler, OBEB OKEK, üslü ve köklü sayılar, eşitsizlikler ve rasyonel sayılar en çok zorlanılan konular arasında yer alır. Bunlarla ilgili tüm soruları doğru cevaplayabilmek için Tonguç Mağaza internet sitesinden TYT matematik soru bankası sipariş verebilirsiniz.

Tüm TYT kitapları gibi matematik kaynakları da sınav formatına uygun ve öğretici şekilde hazırlanır. Kitaplardaki soruların yanı sıra motivasyon taktikleri de yer alıyor. Akılda kalıcı ve eğitici bu taktiklerle TYT sınavında daha başarılı olmanız amaçlanır. Eğer sınava hazırlanıyorsanız, Tonguç Mağaza’nın kaynak kitaplarını inceleyip başarı yolunda daha sağlam adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Yorum yapın